بدون مقدمه می خوام بگم صفحه  فرود ( landing page ) مهمترین قسمتی از سایت هست که ارتباط مستقیم با نرخ تبدیل داره ، در واقع اولین صفحه ای هست که کاربر بعد از ورود به سایت به یکی از طرق موجود ( بنر ، تبلیغات ، کمپین ها و … ) با اون مواجه می شه . می تونم اینجوری بگم که وظیفه صفحه فرود تبدیل بازدیدکننده به مشتری یا همون خریدار هست.

وظیفه اصلی صفحه فرود اینه که مخاطب یا مشتری رو به اون عملی که مدنظر ماست هدایت بکنه ، که اینکار معمولا با دکمه های فراخوان ( call to action ) انجام می شه .

صفحه فرود
صفحه فرود

یک صفحه فرود مناسب اجزائی داره که رعایت اونا و استفاده درست از اون می تونه کارایی و عملکرد این صفحات رو چند برابر کنه :

اول – عنوان 

یک عنوان خوب در اولین نگاه مشتری می تونه نظر اون رو جلب کنه

دوم – تصویر مناسب 

استفاده از اجزا و عناصر گرافیکی مانند تصویر و علی الخصوص ویدئو می تونه کارایی صفحه فرود رو بالا ببره . این تصویر یا ویدئو می تونه به صورتی باشه که مثلا در مورد یه محصول آموزشی افرادی را در حال استفاده از اون نشان میده

سوم – نظرات سایر مشتریان 

بهتر است از نظرات سایر مشتریان موفقی که قبلا از محصول ما استفاده کردند در قسمتی از صفحه فرود استفاده کنیم ، اینکار باعث می شه حس خوبی به خریدار دست بده و در وافع اعتمادسازی انجام می شه .

چهارم – گارانتی محصول یا تعهد ما 

می تونیم قسمتی از صفحه فرود را به بیان تعهد خودمون به محصول اختصاص بدیم و به مشتری این ضمانت رو بدیم که در صورت نارضایتی از محصول مبلغ عودت داده می شه .

در طراحی صفحه فرود بهتره یه سری نکات رو رعایت کنیم : 

صفحه فرود باید بدون هدر و فوتر سایت و به صورت تمام عرض طراحی بشن .

قالب صفحه فرود باید جدای از قالب اصلی سایت باشد و در واقع صفحه فرود باید مستقل از سایر صفحات سایت باشد .

صفحه فرود به صورت یک مرحله ای و دو مرحله ای طراحی می شه ، تحقیقات نشون می ده که نتایج بدست آمده از صفحه فرود دو مرحله ای بهتر از صفحات فرود یک مرحله ای بوده در وافع ابتدا از بازدید کننده خواسته می شه که مثلا روی دکمه ای کلیک کنه و پس از اون با هدایت به صفحه دیگه در خواست اطلاعات موردنیاز مانند ایمیل میشه .

چطور می تونم صفحه فرود رو به صورت حرفه ای طراحی کنم : 

محصولی را آماده کرده ایم که براحتی و به صورت کاملا اصولی و حرفه ای اینکار رو انجام می ده ، نمونه ای از یکی از صفحات ساده و مقدماتی طراحی شده با این محصول رو می تونید در این قسمت مشاهده بفرمائید که به صورت دو مرحله ای طراحی شده ( از صفر تا صد ساخت این صفحه کمتر از ۱۵ دقیقه زمان برد )

نمونه صفحه طراحی شده به صورت آزمایشی 

[su_button url=”http://marketwp.ir/products/%D8%A7%D9%81%D8%B2%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%B5%D9%81%D8%AD%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%B2-%D9%88-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D8%B5%D9%81%D8%AD%D9%87-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%AF-%D8%AD%D8%B1%D9%81%D9%87-%D8%A7%DB%8C/” target=”blank” background=”#cd0708″ size=”5″ center=”yes” icon=”icon: arrow-left”]خرید از مارکت وردپرس[/su_button]

توئیتر
لینکدین

از این مقاله خوشتان آمد ؟

برای رسیدن به این نقطه تلاش کردیم، از شما می خوایم با ما همراه بشید. به جامعه ما بپیوندید، مطمئن باشید از آدرس ایمیل شما هیچ استفاده تبلیغاتی نمی شه