آموزش مبتدی تا حرفه ای وردپرس

مدت زمان دوره : حداقل 6 ساعت

مدرس دوره : سید سعید محسن زاده

نوع دوره : به صورت آنلاین

تعداد جلسات : 4 جلسه

شرایط اختصاصی : دوره گارانتی بازگشت وجه دارد، همچنین برای امتیازاتی برای استخدام در نظر گرفته می شود

در دوره طراحی سایت با وردپرس شما یاد می گیرید چطور بدون کدنویسی سایتهای شخصی ، شرکتی یا خبری طراحی کنید، همچنین به سیستم مدیریت محتوای وردپرس به صورت کامل مسلط می شوید، در واقع با گذراندن این دوره به دوره آموزشی دیگری در این سطح نیاز نخواهید داشت.

برای یادگیری طراحی سایت و شروع وردپرس از طریق این دوره، شما نیاز به هیچ گونه پیش نیازی ندارید و این دوره از مبانی طراحی سایت شروع می شود تا کسانی که اطلاعات اولیه از سایت مانند هاست و دامین ندارند نیز، بتوانند طراحی سایت را یاد بگیرند. این دوره یک دوره آموزش کامل طراحی سایت با وردپرس  برای شروع و استارت کار می باشد.

این دوره آنلاین، علاوه بر آموزش طراحی سایت وردپرس ، به مباحث حرفه ای تری مانند انتخاب قالب حرفه ای، نصب قالب های حرفه ای، کار با صفحه ساز ها، آموزش چند نمونه افزونه کاربردی و … پرداخته است. چرا که سایر دوره های وردپرس صرفا مطالب ابتدایی آن را می گویند و نتیجه مناسبی در آخر دوره ندارید. به همین دلیل این دوره را طراحی کردیم تا فراگیر بتواند در پایان دوره، مهارت های لازم را به دست آورده و به یک طراح سایت تبدیل شود.

در جلسه پایانی نیز روش هایی را برای کسب در آمد از طریق سایت و فروشگاه اینترنتی به شما معرفی کرده ایم تا بتوانید از مهارتی که به دست آورده اید، کسب درآمد نیز داشته باشید. پس اگر دنبال یک دوره آموزش صفر تا صد وردپرس هستید، جای درستی آمده اید.

لیست سرفصل های دوره آموزش وردپرس

در این قسمت به بیان نکات و اهمیت سایت و طراحی سایت می پردازیم. این که داشتن سایت چه مزایایی دارد و چه کاربرد هایی دارد که باعث شده است کسب و کار های اینترنتی تبدیل به یکی از پولسازترین کار های ایران و جهان شود.

در این قسمت ما آموزش نصب وردپرس را بر روی تمامی پنل ها ( سی پنل ، دایرکت ادمین و لوکال هاست ) آموزش می دهیم تا مراحل مختلف نصب را یاد بگیرید

بعد از یادگیری نصب وردپرس سراغ بخش های مختلف وردپرس می رویم . در این جلسه بخش نوشته ها یا همان پست، دسته بندی، تگ ها را یاد می گیرید تا بتوانید در سایت خود مطلب منتشر کنید.

در وردپرس بخشی به نام برگه ها وجود دارد که تا حد زیادی شبیه بخش نوشته ها است اما تفاوت هایی دارد. در این جلسه علاوه بر یادگیری این تفاوت ها، این بخش به طور کامل آموزش داده شده است.

در هر سایتی بخش نظرات را می توانید ببینید که مردم در پایین مطالب نظرات خودشان را درج می کنند. در این جلسه یاد می گیرید که چطور نظرات منتشر شده در سایت خودتان را مدیریت کنید و همچین تنظیمات بخش نظرات را انجام دهید.

همچنین وردپرس بخشی دارد که بتوانید فایل های خودتان را مانند تصاویر و ویدئو روی سایت خود آپلود کنید. در این جلسه این بخش آموزش داده شده است تا بتوانید فایل های آپلودی و مدیا خود را مدیریت کنید.

در این جلسه نوبت به بخش قالب های وردپرس رسیده است. یاد می گیرید که چطور یک قالب برای وردپرس خود نصب کنید و ظاهر سایت خودتان را شیک تر کنید. آموزش نصب قالب، تغییر قالب و تنظیمات قالب در این جلسه قرار دارد. البته یک جلسه دیگر هم به قالب های حرفه ای پرداخته ایم تا سطح کاریتان بالاتر برود.

شما می توانید با استفاده از افزونه ها یا پلاگین ها، امکانات جدید به سایت خود اضافه کنید تا بتوانید کارهای مختلف در سایت انجام دهید. در این جلسه بخش افزونه ها توضیح داده شده است. در این جلسه یاد می گیرید که چطور افزونه روی سایت خود نصب کنید و امکانات جدید به سایت اضافه کنید. البته در یک جلسه دیگر این بخش حرفه ای تر توضیح داده شده است.

در این جلسه بخش مدیریت کاربران سایت آموزش داده شده است. شما در وردپرس می توانید اعضای سایت خود را مدیریت و ویرایش کنید، کاربر جدید اضافه کنید و یا حتی ادمین جدید برای سایت تعریف کنید. در این جلسه این موارد به طور کامل توضیح داده شده است.

همچنین قسمتی در وردپرس وجود دارد به نام ابزارها که کمتر مورد استفاده قرار می گیرد، ما آنرا در این جلسه آموزش خواهیم داد

در این جلسه به بخش تنظیمات وردپرس می پیدازیم که در اصل تنظیمات کلی سایت شما است. تنظیمات مانند عنوان های سایت، تاریخ، لینک ها، ارسال ایمیل، نظرات ، ثبت نام و … در این جلسه گفته شده است.

قبلا در یک جلسه در مورد قالب های وردپرس صحبت کرده ایم. اما در این جلسه سراغ قالب های حرفه ای رفته ایم تا بتوانید یک سایت حرفه ای راه اندازی کنید. اکثر دوره های آموزش وردپرس مشابه به این بخش نمی پردازند و صرفا با قالب های ساده آموزش می دهند. اما در دوره آموزشی ما قالب های حرفه ای گفته شده است تا خروجی این دوره کاملا عملی باشد تا در بازار کار به کارتان بیاید. چرا که قالب های ساده مناسب سایت های تجاری نیست.

در قالب های حرفه ای بخشی به نام تنظیمات قالب وجود دارد که امکانات زیادی را برای تنظیمات عملکرد و ظاهری قالب در اختیار ما قرار می دهد. در این جلسه با بخش تنظیمات قالب های حرفه ای (Theme Options) آشنا می شوید و نحوه کار با آن را یاد می گیرید. همانطور که گفتیم ما تاکید داریم که خروجی این دوره برای بازار کار مناسب باشد و به کار بیاید.

به یکی از جلسات شیرین دوره وردپرس رسیده ایم. در این جا با مفهومی به نام صفحه ساز در وردپرس آشنا می شوید که این روز ها دیگر بدون این امکان سایت ها ظاهر مناسبی ندارند. در قالب های حرفه ای همیشه این صفحه ساز ها قرار دارند و دیگر نیاز هر سایت وردپرسی است. متاسفانه در اکثر دوره های مشابه آموزش وردپرس این مورد هم گفته نمی شود. ما در این جلسه کار با صفحه ساز های وردپرس را گفته ایم تا آموزش ما مناسب بازار کار  و کار های تجاری باشد.

در یک جلسه در مورد افزونه های وردپرس و افزودن امکانات جدید به سایت گفتیم. اما در این جلسه میخواهیم کمی عمیق تر شویم و یک سری امکانات به سایت طراحی شده در این دوره اضافه کنیم.

خب تا این جای کار یک سایت کامل را طراحی کردیم. همانطور که می دانید این آموزش پروژه محور است. یعنی نمونه سایت طراحی شده در این دوره واقعی است. اما در این جلسه دیگر مباحث فنی را کنار گذاشته ایم. در این جلسه راه های کسب درآمد از یک سایت و مهارتی که در این دوره آموخته اید گفته ایم. علاوه بر این یک سری منابع دیگر برای آموزش های بیشتر گفته ایم تا مسیر یادگیری شما متوقف نشود. همچنین یک سری ابزار ها و مواردی که حتما باید سراغ آن ها بروید تا حرفه ای شوید را گفته ایم تا نتیجه عالی پس از این دوره بگیرید.