سئو_سایت

پیش به سوی SSL

در این مطلب قصد دارم به خبری که توسط Matt Mullenweg در رابطه با توسعه وردپرس در سال ۲۰۱۷ منتشر شده بپردازم:

ما در نقطه‌ی عطف قرار داریم: در سال ۲۰۱۷ قابلیت‌هایی در وردپرس خواهیم دید که به داشتن HTTPS برای میزبان‌ها نیاز دارند. درست همان طور که JavaScript برای تجارب کاربری روان‌تر تقریبا ضروری و نسخه‌های مدرن PHP برای کارایی بهتر حیاتی است، توجیه‌پذیر است که SSL مانع بعدی پیش روی کاربران به شمار خواهد رفت.

SSL اصولا بدین معنی است که پیوند (لینک) بین مرورگر و سرور رمزگذاری‌شده است. پیاده‌سازی SSL قبلا دشوار، و اغلب اوقات پر هزینه و کند بود. مرورگرهای مدرن و موفقیت باورنکردنی پروژه‌هایی نظیر Let’s Encrypt باعث شده دریافت گواهینامه برای ایجاد امنیت وب‌سایت‌تان سریع و رایگان شود و به چیزی بدل گردد که از نظرتان تمام میزبان‌ها باید به طور پیش‌فرض آن را پشتیبانی کنند، مخصوصا در دوران پس از Snowden (جوزف اسنودن از فعالان حوزه‌ی کامپیوتر). گوگل همچنین SSL را به عنوان یک فاکتور رتبه‌بندی موتور جستجو برای سئو سایت در نظر می‌گیرد و در مرورگر کروم سایت‌هایی را که بدون رمزگذاری هستند علامت‌گذاری خواهد کرد.

ابتدا در اوایل سال ۲۰۱۷، تنها شرکای میزبانی‌ را ترفیع خواهیم داد که به صورت پیش‌فرض در اکانت‌های خود گواهینامه‌ی SSL ارائه می‌کنند. بعدها رفته‌رفته ارزیابی خواهیم کرد که کدام قابلیت‌ها، نظیر اصالت‌سنجی رابط برنامه نویسی (API Authentication)، بیش‌تر از همه از SSL نفع خواهند برد و آن‌ها را فقط زمانی فعال خواهیم کرد که SSL موجود باشد.

از طرفی دیگر، همچنین فکر می‌کنم بهبودهای عملکرد در PHP7 بسیار چشمگیر هستند و مورد ستایش افرادی که با آن کار می‌کنند قرار می‌گیرند. سال بعد همچنین توجه خواهیم داشت که آیا میزبان‌ها به صورت پیش‌فرض PHP7 را برای اکانت‌های جدید خود استفاده می‌کنند یا خیر.

به نظر می رسد سایتها و هاستهایی که هنوز به سمت SSL حرکت نکرده اند باید این مسیر را سریعتر طی کنند تا از این غول بزرگ عقب نمانند، شما چطور ؟ آیا از SSL در سایت خود استفاده کرده اید؟ آیا می دانید SSL یکی از فاکتورهای رتبه بندی سئو سایت در سال ۲۰۱۷ است ؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

توئیتر
لینکدین

از این مقاله خوشتان آمد ؟

برای رسیدن به این نقطه تلاش کردیم، از شما می خوایم با ما همراه بشید. به جامعه ما بپیوندید، مطمئن باشید از آدرس ایمیل شما هیچ استفاده تبلیغاتی نمی شه

دیدگاه‌ خود را بنویسید