ربات_تلگرام

کانال تلگرام بهتر است یا روبات تلگرام ؟

شما کدام مورد را ترجیح می دهید ؟

آیا با استفاده از کانال می توان فروشگاه اینترنتی راه اندازی کرد ؟

 تلگرام یک برنامه پیام‌رسان است که تمرکزش را روی سرعت انتقال پیام و امنیت گذاشته است. این برنامه بسیار ساده و استفاده از آن رایگان است. بیش از ۸۰ درصد از کاربران تلگرام ایرانی هستند و آن ۲۰ درصد دیگر هم اکثراً ایرانیهای مقیم کشورهای دیگر هستند. تلگرام ویژگیها و امکاناتی نظیر کانال، گروه، سوپرگروه و ربات را دارا می باشد. اجازه بدهید کمی عقب تر برویم و ببینیم اصلا کانال و ربات که موضوع بحث این مقاله هستند دقیقا چه هستند و چه مزایا و معایبی دارند.

کانال تلگرام

کانال یک ابزار اطلاع رسانی از طریق نرم افزار تلگرام است که می تواند به تعداد نامحدودی عضو داشته باشد، کانال تلگرام یک ابزار یکطرفه است که فقط مدیران کانال اجازه ارسال مطلب دارند و کاربران عادی این اجازه را ندارند. امکان ارسال متن، عکس، ویدئو، فایل صوتی ، مشاهده تعداد بازدید هر مطلب ارسالی در کانال و هرجایی خارج از کانال ، قابلیت جذب نامحدود اعضا در کانال و قابلیت ایجاد کانال خصوصی یا عمومی از مزایای کانال تلگرام است.

ربات تلگرام

یکی از امکانات جالب و جذاب تلگرام رباتها هستند، رباتها در واقع نوعی حساب کاربری ویژه هستند که برای ارسال ودریافت اتوماتیک پیام طراحی شده اند،کاربران می توانتد از طریق دستورات گوناگون با رباتها ارتباط برقرار کرده و عملیاتی انجام دهند. ربات تلگرام میتواند هر کاربردی داشته باشد، شما هستید که کارایی آن را طرح ریزی میکنید. نمایش نرخ ارز و سکه ، دریافت لحظه ای اخبار، نمایش اطلاعات هواشناسی ، راه اندازی فروشگاه اینترنتی و … هرکدام نمونه های موفقی از کاربرد ربات تلگرام هستند.

در حقیقت کانال های تلگرام نسخه پیشرفته تر امکان Broadcast در ورژن های قبل تر تلگرام هستند که با هدف اطلاع رسانی ساخته شده اند و کار دیگری نمی توانند انجام دهند. در عوض در ربات های تلگرام حتی میتوان امکانات یک فروشگاه بزرگ را فراهم کرد زیرا هدف تلگرام هم از ارائه ربات همین بوده است!

پس برای ارائه خدمات در تلگرام بهترین گزینه استفاده از ربات است و برای اطلاع رسانی اخبار می توان از کانال ها استفاده کرد.

مطالعه موردی : کانال تلگرام دیجی کالا

چند ماه قبل و به هنگام تبلیغ در کانال گیزمیز تعداد اعضای کانال دیجی کالا برابر ۲۲۴۶۳۵ نفر بود ( تصویر اول ) ولی تعداد این اعضا در تاریخ انتشار این مطلب یعنی ۱۳/۰۱/۱۳۹۶ برابر ۲۱۱۷۴۵ نفر ( تصوبر دوم ) شده است یعنی حدود ۱۳۰۰۰ نفر ریزش و کاهش اعضا .

به نظر شما دلیل این ریزش چیست ؟

شاید مهمترین دلیلی این ریزش ارسال پیامهای متعدد طی یک روز به گونه ای اسپم وار باشد ، برای خود من هم این اتفاق افتاد، یعنی خودم اول عضو این کانال شدم ولی پی از طی چند روز دیگه تمایلی به بازکردن پیامها نداشتم و در نهایت عضوبت خودم رو در کانال لغو کردم. پس به نظر می رسد با راه اندازی و استفاده از ربات این مشکل حل شده و می توان با جهت دار کردن حرکت کاربر در منوهای ربات کاربر رو راغب به استفاده از خدمات و سرویس ها نمود، ضمنا لغو عضویت در کانال به راحتی امکان پذیر است ولی این گزینه در ربات به راحتی قابل انجام نیست، همچنین از دیگر مزایای ربات می توان به این نکته اشاره کرد که هر زمان کاربر تمایل داشته باشد می تواند از ربات و سرویسهای آن استفاده نماید و هیچ الزام و القایی برای کاربر وجود ندارد.

با این موارد انتخاب با شماست . آیا هنوز هم از کانال برای فروش محصولات و ارائه سرویس و خدمت استفاده می کنید ؟

برای طراحی رباتهای خبری، شرکتی و فروشگاهی با ما تماس بگیرید : طراحی ربات تلگرام

توئیتر
لینکدین

از این مقاله خوشتان آمد ؟

برای رسیدن به این نقطه تلاش کردیم، از شما می خوایم با ما همراه بشید. به جامعه ما بپیوندید، مطمئن باشید از آدرس ایمیل شما هیچ استفاده تبلیغاتی نمی شه